Pühi kodust halvad energiad

Kevadel hakkab talveks sügavale maapõue taandunud energia taas kerkima ja pinnale tõusma. See protsess äratab looduse uuele elule ning ergutab puhastumisprotsesse nii meie kehas kui ka eluruumides. Pisukese maagiaga saad ka ise koduse energia virgumisele kaasa aidata!
Energiate puhastamine ja korrastamine on olnud läbi aegade paljude rahvaste seas oluline nii religioosse kui ka spirituaalse toiminguna. Kui tundlik inimene siseneb ruumi, milles on hiljuti toimunud suurem tüli või sõnavahetus, tunneb ta kohemaid teatavat vastumeelsust seal viibimise suhtes, kogeb ärevust või tajub ruumi energiat raske ja pingelisena. Isegi vähemtundlikud inimesed võivad kogeda ruumi energiaid ja aimata nende kergust või rõhuvust, tardumust või liikuvust. Ükskõik milline see ka ei oleks, ruumi energia on olemas ja see mõjutab neid, kes seal elavad, seega on kasulik ruume aeg-ajalt energeetiliselt puhastada.
Enne energeetilise puhastusprotseduuri juurde asumist tuleb hoolikalt ette valmistada nii iseend kui ka puhastatavad ruumid. On aeg kevadkoristuseks: pesemiseks, kraamimiseks, parandamiseks ja ebavajaliku äraandmiseks. Selleks et nii-öelda energiamürkidest vabaneda, peab ruum olema esmalt füüsiliselt puhas.
Vahetult enne energiapuhastust tuleb puhastada ka ennast. Kõige lihtsam viis keha puhastamiseks on lamada 20 minutit vannivees, millesse on segatud veidi meresoola ja söögisoodat. Need, kelle kasutuses on ainult dušš, võiksid võtta seebi asemel meresoola, hõõruda end sellega üleni kokku ja jätta kehale 20 minutiks mõjuma – ettevaatust näo ja eriti silmapiirkonnaga! Meele ja emotsioonide ette valmistamiseks võib kasutada palveid, meditatsiooni, hingamis- ja keskendumisharjutusi, joogat jne. Kõik, mis aitab meelt rahustada, on teretulnud.
 
Elemendid ja puhastusmeetodid
 
Ruumide puhastamiseks sobivad põhimeetodid on seotud viie ürgse elemendiga, mis pärinevad Hiina metafüüsikast: vesi, puu, tuli, maa ja metall. Igaüks võib nende hulgast valida just tema jaoks kõige sobivama, selle, mis kõige õigem tundub.
1. Vee elemendi meetod sobib ennekõike ruumi kauaks ringlema jäänud emotsioonide puhastamiseks. Selleks kasutatakse kas puhastatud, pühitsetud või energeetiliselt laetud vett. Kõige lihtsam viis vett energeetiliselt laadida on jätta pealt kaetud klaaspurgitäis allika- või pudelivett mõneks päevaks õue päikeselisse paika. Energiate võimendamiseks võid vette lisada ka puhta loodusliku kvartsitüki.
Energetiseeritud vett tuleks seejärel ringjate liigutustega ruumi piserdada. Võid selleks kasutada nii pihustipudelit kui ka basiilikukimbukest. Lisades veele Bachi õietilku, aitad mõjutada kindlat tüüpi emotsioone, näiteks Bachi Rescue Remedy on hea valik hirmude peletamiseks. Loomulikult võib kasutada ka eeterlikke õlisid. Salvei, basiilik, tüümian, mänd ja eukalüpt on kõik tuntud oma puhastava toime poolest.
2.  Tule elemendi meetodit kasutatakse vanade harjumuste ja elukommete lõpetamiseks. Usutakse, et just tule elemendil on kõige tugevam puhastav mõju ja et tuli puhastab kiiresti ruumi vananenud põhimõtetest, kurbusest ja hirmust.
Küünlaleegiga puhastamiseks vajad sa küünalt, mis põleks 24 tundi järjest. Esmalt tuleb küünlaga ruumis või ruumides ringi käia, nii et ükski nurk ei jääks tähelepanuta. Neis paikades ja nurkades, mille kohta su sisetunne ütleb, et need vajavad rohkem tähelepanu, tuleks küünlaga kauemaks pidama jääda. Pärast seda tuleks küünal 24 tunniks põlema jätta, järgides loomulikult kõiki tuleohutusnõudeid – kõige parem oleks hoida küünalt klaasanumas.
3. Maa elemendi meetodit kasutatakse ruumides, mis on pikka aega mahajäetuna seisnud, kus keegi on juba enne sind elanud või kus on või on olnud tegemist pikaaegsete, sealhulgas tervisega seotud probleemidega.
Maa-elemendi puhastuses kasutatakse looduslikku kvartsikristalli ja soola, nii koos kui ka eraldi. Sool peaks olema ilma joodilisandita meresool, eelistatult rafineerimata. Soola tuleb puistata igale poole üle ruumi ja esemete ümber, jätta 24 tunniks toimima ja seejärel tolmuimejaga ära koristada.
Samuti võib panna ainult ruumi puhastamise otstarbeks mõeldud nõu keset tuba, olles selle eelnevalt täitnud meresoola ja energeetiliselt laetud veega, lisaks on soovitatav panna anumasse ka läbipaistev kvartsikristall. Nõu jäetakse ruumi 24 tunniks ja seejärel kallatakse vesi ettevaatlikult ära.
4. Õhu (või puu) elemendi meetod. Puu elementi kasutatakse ruumi regulaarseks energeetiliseks korrastamiseks ja pühitsemiseks. Selleks kasutatakse lõhnapirde, salveid, viirukit ja väetaimede kimpe. Viimase kasuks otsustades vali vaid üks taim, mitte ära kasuta kõiki korraga, ja süüta see sügavas tule- ja kuumuskindlas anumas põlema, seejärel kanna anumat ruumis ringi, pöörates erilist tähelepanu nurkadele.
Kuna kristlikus traditsioonis on üsnagi levinud tavaks viirukiga ruumide puhastamine, võib olla hea mõte kutsuda mõni preester oma kodu puhastama ja pühitsema. Veidi intensiivsem puuga puhastamine võiks kaasata ka laulmist, trummimängu või muud muusikat.
5. Metalli elemendi meetodit kasutatakse siis, kui on vaja saavutada selgus ja hea eristamisvõime. Peamiselt kasutatakse siin Tiibeti päritolu kellukesi, kuid appi võib võtta ka seitsmest eri metallist valmistatud anumad, gongid ja isegi kastanjetid. Tiibeti kellukestel on selge, kirgas ja terav heli, mis võimendub ruumis veel mõnda aega. Kellukesega tuleb seda helistades lihtsalt mööda ruumi ringi kõndida, kuni tuppa tekib selgelt äratuntav puhtakõlaline heli.
Vilunud ruumipuhastajad enamasti alustavad ja lõpetavad puhastusprotsessi elamu välisukse juures või siis liiguvad ruumides ringjoont mööda, alustades alati idast. Vahel tuleb protseduuri mitu korda korrata või kasutada mitme elemendiga seotud meetodeid korraga. Vaid sa ise tead, millist puhastusviisi tuleks kasutada ja kui jõuliselt seda tegema peaks. 

Rohkem nõuandeid kodu energeetiliseks puhastamiseks leiad aprillinumbrist lk 52.

Loe edasi ajakirjast

Värske number

Eelmised numbrid
  • banner
  • banner