Seksuaalne vägi

Sümboolselt iseloomustab mehelikku seksuaalenergiat tuli, naiselikku aga vesi. Kui õpime oma sisemisi termomeetreid reguleerima, avaneb meil võimalus päästa partnersuhtes valla tohutu vägi ja loomepotentsiaal.
Kreeka mütoloogias tegutseb tiivuline poisike Eros, kes laseb oma kuldseid nooli ühtmoodi nii jumalate kui surelike pihta. Ja kes on juba tabamuse saanud, see tunneb kõhu alaosas tugevat erutust ja kirge. Läbistav noolesööst on metafoor, mis kirjeldab seksuaalenergia aktiveerumist ning me tunneme korraga tohutut vajadust meile ihaldusväärse inimese järele. Naise ja mehe yin’i ja yang’i kui kahe omavahel tõmbuva vastandjõu kokkusaamisel jõuab nauding haripunkti.
Seksuaalenergiast ei sõltu aga ainult armuühtest saadavad naudingud, vaid ka meie üldine emotsionaalsete suhete kvaliteet ja heaolu määr. Seesama vastaspooles pesitsev jõud, mis suhte alguses meie energiad äratas ja meid nagu magnetiga enese poole tõmbas, on sageli ka partneritevaheliste arusaamatuste ning suhetes ikka ja jälle üles kerkivate pahanduste allikas.
Mehed ja naised on erinevad ning väljendavad oma energiaid isemoodi ja omanäoliselt, teisisõnu – eri sugupooled saavutavad heaolu ja naudingu ning jõuavad rahulduse ja täitumuseni erineval moel. Eriti ilmekalt kajastub see armuaktis, mis on kogu elu omalaadne metafoor. 
 
Tuli ja vesi
 
Mehi iseloomustavad rohkem yang- ja naisi yin-energia omadused. Yang-energia on väljapoole suunatud ja väljendub tulena ning seetõttu on mehed ka seksuaalsuhtes nagu tuletikud. Nad süttivad kiiresti, jõuavad kiiremini orgasmini, aga ka põlevad rutem ja kirglikkus jahtub. Sellega vabaneb neist ka seksuaalne eluenergia, mis erutushetke pingestatuse tõi: seksuaalne energia väljub kehast ja toob kaasa ühtejärgse rammestuse – seetõttu kipuvadki mehed pärast armuakti kiirelt magama jääma.
Naine on aga hoopis yin- ja vee-energia väljendus. Nii nagu vesi vajab soojenemiseks aega, vajavad ka naised kulminatsiooni jõudmiseks eelmängu. Lisaks on naistel armuaktiga seoses palju suuremad hirmud ja neid rõhuvad sotsiaalsed normid, mis on läbi aegade naiste suhtes märkimisväärselt karmimad olnud. See kõik on täiendav takistus seksuaalse tipphetkeni jõudmisel. Kuid sinna jõudnuna on vesi kuum veel kaua. Mis tähendab, et ka pärast suguühte lõppu vajavad naised ikka veel suudlusi, puudutusi ja vestlust ning partneriga pilkude vahetamist – ilma selle kõigeta ei ole kogemus neile täielik.
Selle sünnipärase polaarsuse tõttu tuleb partneritel teineteisele tervikliku seksuaalse ja emotsionaalse naudingu võimaldamiseks õppida end teisega teadlikult joondama, austades isikupära, mille teine suhtesse on toonud ja mille erisuseta ei oleks vastastikune tõmme ka tekkida saanud.
 
Vajadustega arvestamine
 
Kui mees on suhtes ülemääraselt vaid enesele keskendunud, kui ta ei mõista või hooli oma partneri vajadustest ega ole valmis oma tuld taltsutama selle tasakaalustamiseks naise veega, on üpriski suur võimalus, et naisel jääb seksuaalsuhtes rahuldus saamata, mis toob varem või hiljem kaasa frustratsiooni. Paraku kipuvad naised pigem vaikima ja orgasme teesklema, selle asemel et probleemist partneriga rääkida ja selgitada, mida nad soovivad või mis nende jaoks suhtes puudu on.
Sarnane käitumine võib seejärel laieneda ka mujale. Võimalik, et naised soovivad rohkem lähedust, koos väljas käimist või hoopis rohkem aega iseendale, kuid ei julge sellest rääkida või annavad liiga hõlpsalt alla, kui leiavad, et partner ei kuula, mida talle räägitakse.
Naiste puhul on meestest palju sagedasem see, et nad hakkavad suhtes alla suruma oma isikupära, vajadust loomingulise väljenduse järele vms. See tuleb nende veelaadsest loomusest, mis on olemuselt kohanev ja oskab võtta iga kuju ja vormi, ning naised püüavad ka suhtes intuitiivselt leida viise, kuidas kõigega suhte säilitamise ja selle funktsionaalsuse parandamise nimel kohaneda. Selline kohandumisvõime ei ole mitte ainult teretulnud vaid lausa vajalik, kuid siiski ei tasuks naistel sellega liiga kaugele minna, sest see võib viia kas suhte purunemiseni või muuta kooselu formaalseks liiduks, mis on energiatelt ja funktsionaalsuselt pigem õe ja venna suhte sarnane.
Kui magamistoas rahuldamata jäänud vajadused vähendavad meie huvi partneri vastu, on seda energiate tasandil tunda – ükskõik kuidas me seda ka varjata ei püüaks – ning sel juhul hakkab kaaslase huvi ajapikku kahanema. Selline suhe muutub monotoonseks ja igavaks ning partnereil võib tekkida soov hakata otsima põnevust ja kirge väljastpoolt suhet. Kuna mehe olemus on tuli, tuleb neil seda sagedamini ette.
Teisalt võib ka naine, kelle vajadused ei ole suhtes rahuldatud ja kes ei suuda partneriga ühist keelt leida, pärast pikka kaalutlemist lõpuks lahkumise kasuks otsustada. Meestest hoopis harvemini lahkuvad naised suhtest teise inimese nimel. Naise lahkumise põhjuseks on enamasti see, et tema vesi on selles suhtes lõplikult jahtunud ja sel moel lahkununa ta enam üle õla tagasi vaatama ei hakka.
 
Vabanenud seksuaalenergia
 
Kui partnerid on keskendunud teineteisele, mitte ainult iseendale – mis on yang-energia eripärade tõttu meestele oluliselt väljakutseterohkem –, kui suudetakse teineteisele ilma hirmuta rääkida oma vajadustest ja kohandada oma käitumist ühiste naudingute suurendamiseks, siis süveneb ka ühendus ja usaldus partnerite vahel, mis aitab kaasa eriti just naiste hirmude ja pidurite vabanemisele.
Kui see toimub, hakkab naine enesest rohkem andma ka seksuaalaktis, suudab end rohkem ja kiiremini vabaks lasta ning on altim koos partneriga oma seksuaalsust avastama. Kirg partnerite vahel õilmitseb ja mida paremini suudab mees oma tuld talitseda ja oma läbipõlemist edasi lükata, seda kauem mõlemad ühendust nautida saavad. Samuti leitakse nüüd kiiremini ühine keel ka paljudes teistes suhte aspektides, andes nii üksteisele rohkem vabadust olla need, kes ollakse. Nagu kuulus Liibanoni poeet Kahlil Gibran on öelnud: ei tamm ega mänd kumbki saa teise varjus kasvada.
Tunnen naist, kes pärast aastaid kestnud tulutut püüdlemist end oma mehega samale lainele saada lõpuks lahutas ning kogunenud pingete maandamiseks ja lõõgastumiseks Sitsiiliasse sõitis. Seal armus ta mehesse, kellest sai peagi tema uus abikaasa. Kuid erinevalt esimesest abikaasast, kellega ta kuidagi ühist keelt leida ei suutnud ja kelle kõrval tema loomingulisus kiratsema jäi, leidis ta uue kaasa kõrval peagi eneses taas üles kire kirjutamise vastu. Mööda maailma rännates naudivad need kaks elu rohkem kui ei iial varem. Naine kajastab nende ühist teekonda oma osava sulelennu kaudu ning mees lisab sellele enda tehtud fotod.
Loomingulisus on seksuaalenergia üks põhiomadusi ja tänu sellele oleme me erakordselt loomingulised just siis, kui see energia meis vabalt ja aktiivselt kulgeb. Seni, kuni partnerid teineteist piirama ei hakka, kuni nad üksteise või iseenda kirge ei lämmata, leiavad nad alati mooduse, kuidas ühendada omavahel seda, mis esmapilgul näib täiesti kokkusobimatuna, ning selliseid ühendusi luues nauditakse iseend ja teineteist veelgi rohkem. Ühises teostuses toimub nii emotsionaalne, materiaalne kui ka vaimne kasv.
 
Taevalikud naudingud
 
Kui loovas suhtes olevad kaasad suudavad oma polaarsused tasakaalu saada ja luua õige kooskõla, siis muutub tõmme, mis algselt selle loova pinge äratas, iseenesest armastuseks. Seksuaalsuse ja polaarsustega seotud teise energiakeskuse energia seob end meie südamekeskuse energiaga, mis on ausate ja tasakaalus energiate kese, kus saavad alguse tõeline õnn ja hingerahu. Kui seksuaalenergia on ühenduses südamega, saab see hoopis peenema võnke ja teineteist armastavate inimeste vahel sündivad seksuaalnaudingud on märksa intensiivsemad.
Kuna paljude vaimsete õpetuste kohaselt on just nimelt süda meile ühendusteeks kõrgemate dimensioonidega, kaasneb selle energia edasise arendamise ja puhastamise ning kõrgematesse keskustesse suunamisega ka võimalus muundada seksuaalenergia millekski veelgi hõrgumaks ja transformeerida see puhtaks vaimseks energiaks. See aga eeldab, et seksuaalenergia süsteemist ei lahku, mis meeste puhul ejakulatsiooniga siiski enamasti juhtub, naised, tänu oma yin-komponendile, mida iseloomustab ka suurem sissepoolepööratus, seksuaalaktis energiat ei kaota, vaid see jääb nende kehasse alles. See on veel üks põhjus, miks meestel tasub oma tuld armumängudes kontrollima ja naise omaga ühildama õppida.
Ida vaimsed koolkonnad – hinduism, taoism jne – on erinevalt lääne vaimsusest seksuaalsuse ja vaimsuse seoseid uurinud ja loonud ka terve hulga soovituslikke tehnikaid: näiteks hinduismist pärinevad kundalini haldamise harjutused, tantristlikud tehnikad või taoismist pärinev hirveharjutus. Need tehnikad suunavad seksuaalenergia täiendavat puhastamist ja tasakaalustamist mõlemas partneris, õpetavad meest kulminatsiooni edasi lükkama, energiat eneses hoidma ning suunama seda oma pealaele, kus seksuaalenergia muundub vaimseks. See protsess aitab kaasa meie vaimsele edenemisele ja aitab partneritel saavutada vahetut kontakti jumalikkusega juba maises dimensioonis viibides.
Orgasm, mille mees ja naine sellises omavahel peenhäälestatud põimumises saavad, muutub omalaadseks pühaks jumalikkuse väljenduseks. Naudingud ei jää pelgalt kõhu alaossa, vaid tänu ühendusele südamega ja kõrgemate dimensioonidega hakkab kogu meie olemus pulseerima taevalikus naudinguväreluses ja puhtas kosmilises ekstaasis ning selle ekstaasi kõrval kahvatuvad ka kõige võimsamad nabaalused kogemused.
Selles seisundis, mida taoistid kutsuvad ürgseks paradiisiks, ei ole enam polaarsusi. Lakkame olemast mees ja naine ning sulame oma partneri ja kogu kosmosega ühte. Ühtesulamise jumalikkust kogedes oleme jõudnud tagasi selle ühe tervikvormini, millest me kõik tulnud oleme.
 

Loe edasi ajakirjast

Värske number

Eelmised numbrid
  • banner
  • banner